У сад яблуні на легких супіщаних ґрунтах калійні добрива краще вносити щороку
Норми ґрунтового удобрення в яблуневому саду слід призначати лише на основі результатів агрохімічних аналізів із визначенням умісту у ґрунті рухомих форм мінеральних елементів.
Норми азотних добрив мають забезпечувати у ґрунті оптимальний уміст нітратного азоту протягом усієї вегетації. Деревам повинно вистачати живлення для створення планового врожаю плодів і закладання генеративних бруньок під урожай наступного року.
Норми фосфорних і калійних добрив на важких суглинкових ґрунтах можна розраховувати на три-чотири роки наперед й уносити за один раз.
На легких супіщаних ґрунтах калійні добрива краще вносити щороку, інакше вони інтенсивно вимиваються.
Якщо агрохімічний аналіз засвідчив, що у ґрунті оптимальний або вищий уміст рухомих (розчинних) сполук азоту та фосфору чи рухомих форм калію, відповідні добрива у ґрунт можна не вносити й обмежитись додаванням лише тих елементів, рівень яких у кореневмісному шарі ґрунту неоптимальний.
Щоб нормалізувати живлення саду макро- і мікроелементами, в окремі фази вегетації рослини підживлюють позакоренево. Добрива вносять за допомогою фертигації або механічного зароблення у верхній шар ґрунту.
Додати коментар