Овочі-Ягоди-Сад

У розсаднику на Дніпропетровщині підбирають підщепи та сорти кісточкових для півдня

У розсаднику на Дніпропетровщині підбирають підщепи та сорти кісточкових для півдня

Фермерське господарство «Відродження», що в Петриківському районі на Дніпропетровщині, заснувало власний розсадник, щоб здешевити закладання власного кісточкового саду та підібрати сортово-підщепну комбінацію, що підходить для цієї місцевості.  

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

За словами керівника ФГ «Відродження» Івана Ярмолюка, в цьому разі обов’язково має бути вегетативна підщепа. 

«Не всі закордонні підщепи вважаємо прийнятними для нашої зони, – сказав Іван Ярмолюк. – На нашу думку, найякіснішими є підщепи академіка Геннадія Єрьоміна з дослідно-селекційної станції (м. Кримськ, Краснодарський край, РФ). Деякі з них, наприклад, ВСЛ-2 для черешні, вже є в українському державному реєстрі».

Для абрикоси господарство використовує підщепу Еврика, для сливи та аличі — Бест, для персика — Кубань та інші. 

«Вони прекрасно себе зарекомендували. Їх вже широко використовують Іспанія, США та інші. У багатьох цих країнах їх уже введено в реєстри», – аргументував фермер.

За його словами, для українських виробників саджанці «Відродження» цікаві тим, що більш адаптовані під клімат, а саме різко континентальний. 

«А ВСЛ-2 особливо цікава для півдня степу України, де дуже мало вологи або взагалі немає зрошення, – пояснив Іван Ярмолюк. – Їх можна цілком назвати аборигенними для нашої зони. Наприклад, для персика та сливи ми використовуємо підщепи, які мають 70% сили росту від насіннєвої підщепи. А от популярна у Європі підщепа до цих культур Mirabolano 29С майже нічим не поступається силі росту насіннєвої підщепи. У них за ущільненої закладки виникає проблема стримання росту. Цю проблему розв’язують, зокрема, використанням хімічних препаратів, які ллють під коріння. Однак ці препарати вже навіть заборонені».

Читайте також: Традиційні сади, особливо яблуневі, не мають перспективи, – фермер