Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

У Росії прогнозують зібрати на 20% менше плодоовочевої продукції

У 2020 році врожай плодів та ягід в Росії  очікується на рівні 900 тис. тонн, що на 200 тис. тонн менше, ніж торік. Це пов’язане із заморозками в багатьох регіонах, особливо у основних округах-виробниках – на Півдні та Північному Кавказі.

Про це повідомляє передає Agri-gator.

За словами гендиректора Ягідного союзу Росії Ірини Козій, російські господарства зіткнулися приблизно з такими ж проблемами, як і європейські – несприятливими погодними умовами і карантинними обмеженнями. Однак більшість європейських садівників змогли подолати ці труднощі, в тому числі за рахунок держпідтримки. Вона також зазначила, що  в липні в деяких господарствах зниження врожаю яблук оцінювали у 20-30% і навіть більше. 

На думку Ірини Козій, падіння врожайності і зростання собівартості виробництва призведуть до зростання цін на яблука, однак в подальшому вони будуть залежати від балансу попиту і пропозиції.

За словами представників Міністерства сільського господарства Росії, причини зростання цін на яблука криються у високій частці імпорту і ослабленні рубля; складнощах з поставками з-за карантинних обмежень; погодних умовах (поворотні заморозки, град, посуха); в недостатньому власному виробництві яблук; низької врожайності (нижче середньосвітової) і ефективності насаджень – в Росії збільшують площі садів, приділяючи недостатньо уваги товарності і якості виробленої продукції. Також є ряд стратегічних факторів, які впливають на ціни вже кілька років: відсутність достатньої кількості плодосховищ (забезпеченість 50%); непрозорість і недостатня ефективність заходів державної підтримки садівництва.

Читайте також: Росія посилить боротьбу з контрабандою продуктів

Журнали