Овочі-Ягоди-Сад

У польських супермаркетах Biedronka українські огірки видавали за місцеві

У мережі польських супермаркетів Biedronka українські огірки, бельгійську та нідерландську моркву та французьку капусту продавали як місцеву продукцію, чим уводили в оману споживачів, вважає  Управління конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK).

Про це повідомляє Gazeta Prawna.

За скаргами споживачів, підтвердженими при перевірках Торговою інспекцією, виявлено, що в магазинах мережі на етикетках були помилкові зазначення країни походження овочів і фруктів. Тому президент офісу UOKiK розпочав провадження проти власника цієї мережі – компанії Jeronimo Martins Polska.

Якщо твердження про введення споживачів в оману щодо країни походження фруктів та овочів підтвердиться, Jeronimo Martins Polska загрожує штрафом у розмірі до 10% річного обороту.

UOKiK наголошує, що кожен споживач має право на повну, чітку та правдиву інформацію про пропозицію магазину. Що стосується овочів та фруктів, це включає і зазначення країни, в якій їх вирощували. Тільки за допомогою достовірних даних клієнт може прийняти зважене рішення про покупку.

На думку президента UOKiK Томаша Хростни, споживачі все частіше керуються економічним патріотизмом у своєму виборі та охоче купують вітчизняні товари, а недостовірна інформація в магазинах Biedronka могла б спотворити їхні рішення щодо придбання.

За даними відомства, у 2020 році в 11% партій походження фруктів чи овочів було помилково заявлене як польське. Наприклад, на вивісці була “Польща”, а фактично морква приїжджала з Бельгії та Нідерландів (магазини в Сілезькому воєводстві), в Україні виросли тепличні огірки (магазин у Люблінському воєводстві). Тоді як у магазині в Західнопоморському воєводстві капуста повинна була приїхати з Польщі та прибула з Франції.

Читайте також:Щоб вийти на полиці супермаркетів, УПОА закликає дрібних фермерів кооперуватися

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!