Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі пояснили наднизькі ціни на лохину

У Польщі пояснили наднизькі ціни на лохину

Рекордне падіння закупівельних цін на лохину до 5 злотих за кілограм (35 грн/кг) сталося через співпадіння місцевого сезону із закордонним та неконтрольований імпорт, повідомляє SadyOgrody.

«Ми раніше не мали справи з такою ситуацією, – каже Іренеуш Коморовський, президент польської Асоціації виробників лохини. – Цього року сезон збору лохини співпав із закордонним. На польському ринку присутня ягода з Сербії та Іспанії». 

За словами експерта, оскільки ціна на початку польського сезону, ціна була відносно високою, тому в Польщу імпортували великі партії за зручною ціною. Далі їх могли перепакувати й продавати як польські за значно вищою ціною. Але ринок перенасився, ціна стрімко опустилася до 5 злотих / кг. Такі ціни не дають змогу наймати працівників на збирання врожаю, не кажучи вже про інші виробничі витрати.

Труднощі також спостерігаються в експорті з Польщі. Цього року на ринок Німеччини поставляється менша кількість лохини, ніж у попередні сезони. Британський ринок функціонує досить добре, але є проблеми в торгівлі, в т.ч. також через Brexit та пандемію Covid-19.

Читайте також:У Польщі лохина стала дешевшою, ніж малина