Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі очікують рекордних цін на смородину

Рівень цін на червоні порічки збережеться на рівні минулого року, а ціни на смородину можуть зрости до 3,5 злотих/кг. Аналітики пояснюють це невеликим урожаєм через заморозки та посуху.

Про це повідомляє SadyOgrody.

«Ринок чорної смородини був дуже поганий протягом багатьох років, а ось червона порічка показала хорошу динаміку зростання за винятком попереднього сезону, але збільшення врожаю призвело до зниження вартості цієї ягоди»,  – повідомив Павло Крачинский представник Інституту економіки, сільського господарства та харчової промисловості Польщі.

На 17-19 червня оптова ціна червоної порічки для заморожування була 0,80 злотих ($ 0,20) за кг. Деякі підприємства та пункти збору платили 0,60 злотих ($ 0,15) за кг.

Цього року урожай смородини (переважно червоною) в Польщі може перевищити 40 тис. тонн. Збільшення врожаю і зниження попиту серед країн-імпортерів польської замороженої смородини також не сприяють зростанню цін. Аналітики прогнозують, що в сезоні 2020 року оптова вартість червоної порічки и в Польщі збережеться в діапазоні від 0,60 злотих ($ 0,15) до 0,80 злотих ($ 0,20) за кг.

Ситуація на ринку чорної смородини краще. Закупівельні ціни на чорну смородину для переробки (заморожування і виробництво соку) варіюються від 1,80 злотих ($ 0,46) до 2,20 злотих ($ 0,56) за кг залежно від регіону. У зв’язку з несприятливими погодними умовами (заморозки і посуха) урожай чорної смородини в Польщі в 2020 році не буде великим.

«Імпортери зацікавлені в польській чорній смородині. Основним фактором стало зниження виробництва соків з іншої сировини, наприклад яблук, тому виріс інтерес до соку з чорної смородини. Неврожай минулого року привів до дефіциту запасів цієї ягоди в холодильних камерах. Полуниця не змогла заповнити цей дефіцит. Тому є перспектива подальшого зростання цін на чорну смородину», – додав Павло Крачинський.

Учасники польського ринку очікують, що оптова вартість на чорну смородину в сезоні 2020 року сягне рекордних показників в 3,50 злотих ($ 0,89) за кг.

Читайте також: Україна нарощує експорт заморожених ягід