Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

У Польщі назвали ягоди, які вродять найкраще

Держстат Польщі спрогнозував, що урожай ягід цього року буде на 10% більше, ніж у 2019 році. Найбільший приріст матиме малина: +60% порівняно із торішнім препоганим урожаєм.

Про це повідомляє SadyOgrody.

Виробництво ягід Польщі в 2020 році оцінюється в понад 0,5 млн тонн, тобто майже на 10% більше, ніж у 2019 році. 

Малина цього сезону має набагато кращу зиму, але не у всіх сортів. Не зрошувані та погано доглянуті плантації малини матимуть значно нижчу врожайність, ніж торік. Прогнозується, що у 2020 році країна збере 122 тис. тонн малини, на 60% більше, ніж виключно низький урожай минулого року. Погодні умови передбачають, що рівень осіннього врожаю малини теж буде хорошим. При цьому площа вирощування малини зменшилась приблизно на 10% порівняно з попереднім роком.

На врожайність чорної смородини та полуниці негативно вплинули пошкодження від заморозків та відсутність достатньої кількості вологи в ґрунті під час цвітіння та зав’язування плодів. До того ж полуниця постраждала від сірої цвілі та скорочення врожаю через дощі..

Загальний урожай смородини (як чорної та кольорової) оцінювали у трохи більше 130 тис. тонн, тобто на 5% вище, ніж попереднього року. Врожай чорної смородини оцінювався у понад 93 тис. тонн (тобто приблизно на 2% більше, ніж у 2019 році), тоді як урожай кольорової смородини оцінюється у понад 39 тис. тонн, тобто приблизно на 15% більше, ніж врожай 2019 року.

Цього року виробництво полуниці оцінювалося в понад 160 тис. тонн, тобто приблизно на 9% менше, ніж минулого року. 

Врожайність агрусу в цілому була хорошою, понад 10 тис. тонн, тобто на 9% більше, ніж минулого року.

Виробництво інших ягід оцінюється приблизно у 99 тис. тонн, тобто на 12% більше, ніж попереднього року (в основному за рахунок значного збільшення площі плантацій лохини). Врожай цієї ягоди збільшився на 18%,  за рахунок виходу на більшу врожайність молодих плантацій. Усі види цієї групи (за винятком винограду) мають кращі врожаї, ніж у попередньому році.

Читайте також: У Польщі прогнозують на 5% більший, ніж торік, урожай фруктів