Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

У новому сезоні Україна імпортувала яблука більше, ніж експортувала

З липня по вересень 2019 року Україна імпортувала 6,8 тис. тонн яблука — найбільше за останні три роки. Експортувала за цей же час — 1,7 тис. тонн — на рівні минулого року.

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«У липні та серпні ми яблук майже не експортували. В  цьому сезоні збирання врожаю розпочалось із запізненням,   відчувається брак пропозиції українського яблука експортної якості, до того ж вартість продукції зросла майже удвічі, порівняно з вереснем 2018 року. Укріплення гривні теж не сприяє експорту. До речі, в сусідній Польщі, де цього року очікується один з найгірших врожаїв, яблуко сьогодні вже коштує на 20% дешевше ніж в Україні. А Польща завжди була головним постачальником яблука в Україну»,— розповіла Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» Львівського оптового ринку «Шувар».

За даними «Шувару» станом на 10 жовтня середня вартість українського яблука становить 10-12 грн/кг (0,37-0,44 EUR/кг). Не зважаючи на суттєве подорожчання,  попит на яблуко залишається досить активним. Від початку сезону на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» було продано понад 2 тис. тонн яблука, порівняно із попереднім роком обсяг збільшився на 25%. Найбільш помітно обсяги реалізації почали зростати від початку осені.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!