Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

У Німеччині уповільнюється збирання врожаю спаржі через коронавірус

Незабаром має розпочатися збирання спаржі, й німецькі виробники хвилюються, що робітники з бідніших країн ЄС  не приїдуть через карантин, пов’язаний із пандемією коронавірусу.

Про це повідомляє FreshPlaza.

На думку Саймона Шумахера з Асоціації виробників спаржі та полуниці Південної Німеччини (VSSE), коронавірус може призвести до нестачі свіжих фруктів та овочів у його країні. 

За словами Саймона Шумахера, врожай фруктів та овочів у Німеччині залежав від дешевої робочої сили з інших країн ЄС; працівників, які заробляють лише мінімальну заробітну плату і можуть працевлаштовуватися до трьох місяців без соціального забезпечення.

Лише для збирання врожаю спаржі та полуниці виробникам півдня Німеччини було потрібно понад 180 тис. сезонних працівників. Більшість із них зазвичай приїжджали з Польщі та Румунії. 

Хоча багато поляків вважали за краще залишитися вдома цього року, побоюючись вірусу, більшість румунів все ще були готові приїхати до Німеччини, сказав Шумахер.

Але жорстка прикордонна політика деяких країн ЄС у боротьбі з вірусом корони може змінити їх плани. 

«Нас найбільше непокоїть можливість повного закриття кордонів Австрією та Угорщиною», – сказав Шумахер. 

Тоді сільськогосподарські працівники не зможуть рухатися далі. 

Перші великі групи працівників потрібні вже в кінці березня.

Шумахер скептично ставиться до пропозиції федерального міністра сільського господарства Джулії Клокнер, щодо задіяння на збиранні врожаю німецьких працівників  сфери громадського харчування. Дорогий персонал з меншою ефективністю буде проблемою для виробництва, яке вже мало труднощі з прибутком.

У Німеччині збирання спаржі зазвичай починається у другій половині квітня і триває до “Йоганнестагу”, 24 червня. В останні роки, однак, він також розпочинався і раніше, не в останню чергу через використання укривних матеріалів.

Читайте також:Як конронавірус вплине на плодоовочівництво

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали