Овочі-Ягоди-Сад

У Нідерландах вивели великоплідний сорт полуниці

У Нідерландах презентували новий великоплідний, високоврожайний стійкий до фітофторозу сорт полуниці (суниці садової) Parlando. Новий сорт підходить як для вирощування субстрату, так і у відкритому грунті. Його можуть розмножувати будь-які розплідники.

Про це повідомляє FreshPlaza.

За словами Юргена Верхейєна, менеджера з маркетингу компанії Fresh Forward Marketing & Breeding, у ягід нового сорту насичений червоний колір, довгий термін зберігання. Ці якості викликали інтерес у торгових компаній. Крім того, суниця садова Parlando відрізняється збалансованим смаком, високою врожайністю та великим розміром ягід.

Сорт Parlando відноситься до сортів короткого світлового дня із середньо-раннім періодом плодоношення. Його важливою якістю є висока стійкість до збудника фітофторозу (Phytophthora Cactorum).

Таке поєднання властивостей робить новий сорт затребуваним. На думку селекціонера він може зайняти частку ринку сортів Elsanta та Sonata. Parlando підходить для багатьох європейських регіонів вирощування, у тому числі для Бенілюксу, Франції, Німеччини, Великобританії, Шотландії, Ірландії та північної Італії. Продаж посадкового матеріалу вже стартував.

Сорт не є ексклюзивним та відкритий для розмноження будь-якими розплідниками.

«Такі компанії, як FruitMasters, The Greenery, Coöperatie Hoogstraten і BelOrta, вже стежили за випробуванням сорту минулого року і позитивно відгукувалися про поєднання смаку, зовнішній вигляд ягід та терміни зберігання продукції», – підкреслив Юрген Верхейєн.

Читайте також: Ягідники Тернопільщини розраховують заробити на полуниці та малині