Овочі-Ягоди-Сад

У Криму намагаються вивести сорти яблунь, які не вимагатимуть зрошення

У Криму намагаються вивести сорти яблунь, які не вимагатимуть зрошення

Вчені так званого Кримського федерального університету (КФУ) на базі навчально-дослідного господарства Академії біоресурсів і природокористування (АБіП) в окупованому Криму проводять агротехнологічні дослідження в галузі вирощування посухостійких фруктових дерев.

Про це повідомили в прес-службі КФУ.

«Для досягнення мети ми тренуємо окремі сорти яблунь переживати посуху, – зазначив  доцент кафедри виробництва і виноградарства АБіП КФУ Дмитро Потанін. – Принцип полягає в тому, що коренева система дерев сягає глибоко в ґрунт і харчується накопиченою за зиму вологою».
 
Таким чином на півострові намагаються виростити сади, які споживатимуть менше води. В університеті відзначили, що це актуально для окупованого Криму після перекриття Північно-Кримського каналу.

«Не дивлячись на те, що наші посухостійкі сади здатні давати урожай на 15-20% нижче, ніж суперінтенсивні насадження такого ж типу, наприклад, у Краснодарському краї, вони не вимагатимуть зрошення», – пояснив Дмитро Потанін.

В експериментальному саду так званого КФУ висаджені 60 сортів яблучних дерев, які дають урожай 30-40 тонн/га. Їх вже реалізують в торгівлі, а падалицю переробляють на сік  та інші продукти.

QHA

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!