Овочі-Ягоди-Сад

У грудні Україна імпортувала рекордний обсяг цибулі

У грудні Україна імпортувала рекордний обсяг цибулі

У грудні 2018 року Україна суттєво збільшила імпорт цибулі – понад 6 тис. тонн на суму $1,37 млн.

Це – абсолютний рекорд для грудня, пише «Інфо-Шувар». До цього, навіть у сезони з дуже низьким врожаєм, обсяг імпорту в грудні не перевищував 1 тис. тонн. Навіть проти листопада 2018 року обсяг імпорту збільшився вдвічі.

Фахівці ринку кажуть, що зміщення сезону імпорту і зміна його географії є однією з головних особливостей поточного сезону. В попередні роки, коли Україні не вистачало власного врожаю цибулі, вона починала нарощувати її імпорт із середини зими. Пікових показників імпорт досягав у березні та квітні.

До того ж раніше Україна купувала цибулю переважно в країнах ЄС та Єгипту. Але в 2018 році в ЄС зібрали дуже низький врожай цибулі, тому самі були вимушені її імпортувати. Країни Азії цього року зібрали досить непоганий урожай цибулі, це дозволило їм стати одними з головних постачальників цибулі до України та ЄС.

«Українські виробники та перекупники все ще сподіваються побачити рекордно високі ціни на цибулю в квітні, тому не продають власну цибулю, і тим самим створюють чудові умови для заробітку виробникам Узбекистану та Казахстану», – вважає керівник «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

Вона зазначає, що в українських перекупників, які досить дорого купували цибулю восени і сьогодні тримають її на зберіганні, ризики втрати заробітку зростають пропорційно збільшенню імпорту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!