Овочі-Ягоди-Сад

Названі популярні сорти картоплі у Чехії та Словаччині

Названі популярні сорти картоплі у Чехії та Словаччині

Одними з найпопулярніших сортів картоплі в Чехії та Слованччині є сорти компанії Europlant – Eurostarch, Antonia, Laura, Marabel Elfe та Anuschka.

Про це повідомляє пресслужба Europlant, однієї з провідних селекційних компаній картоплі в Європі.

Зазначається, що площі під насіннєвою картоплею в Чехії та Словаччині скорочуються. Виробники шукають нові ділянки на Богемсько-Моравському нагір’ї та в Татрах, щоб вирощувати здоровий матеріал з меншим використанням хімічних засобів захисту рослин.

У Чеській Республіці загалом насіннєва картопля вирощується на 2457 га, що є найнижчим рівнем за всю історію. З них 915 га займають сорти групи компаній Europlant. Найпопулярнішим сортом у розмноженні в Чехії є крохмальний сорт Eurostarch з 216,45 га, за яким слідує Antonia з 145,64 га. У Словаччині є лише 321,18 га насіннєвого розмноження, з яких 229,24 га належить сортам Europlant. Найпопулярнішим сортом є Laura, потім йдуть Marabel, Elfe та Anuschka.

На Днях поля були представлені Florentina, Filipa, Marlie і Taormina, які наступного року вийдуть на черговий етап пробного вирощування. Серед сортів, які зараз запускаються – Corinna, Larissa, Montana, Otolia, Sanibel І Simonetta. 

Читайте також: Французькі картоплярі скаржаться на катастрофічне падіння врожаю