Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Турецький тепличник виручить $10-12 тис. із 10 соток на вирощувані пітахайї

Турецький  підприємець Кадір Цинар у плівковій теплиці виростив 15 саджанців пітахайя і отримав від кожного 15-20 плодів ціною $2,8 кожний. За його розрахунками, наступного року він зможе виручити з 10 соток $10-12 тис.

Про це повідомляє HortiDaily.

Розпочавши експеримент у теплиці на 20 соток, виробник зміг зібрати перші фрукти через 13 місяців.

«Традиційні тепличні овочі в Туреччині, такі як помідор, зелений перець та огірок, останнім часом відчули великий стрибок виробничих витрат. Отже, ціни також зросли, і наші виробники почали відчувати проблеми з пошуку покупців. Ось чому я почав досліджувати альтернативні продукти», — розповів Кадір Цинар.

На його думку, виробники Анталії мають розпочати вирощувати менш традиційні продукти, які легше продати на ринку. Одним з таких є пітахайя. Договори про продаж цих плодів підприємець підписував ще до збору врожаю. 

Витрати на його виробництво також значно нижчі порівняно з традиційною сільськогосподарською продукцією, яка вирощується тут. Вартість засобів захисту на 65% менша, оскільки рослина дуже стійка до більшості захворювань. 

Єдине, що додатково потребує пітахайя —  затінення теплиць влітку, оскільки надзвичайно високі температури можуть спалити листя рослини.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали