Овочі-Ягоди-Сад

Туреччина збільшує експорт плодоовочеової продукції в тому числі і в Україну

Туреччина збільшує експорт плодоовочеової продукції в тому числі і в Україну

Експорт свіжих овочів і фруктів з Туреччини в січні-липні поточного року виріс в порівнянні з тим же періодом 2020 року на 20% – до 1 млрд 638 млн доларів, повідомляє інформагенство «Анадолу» з посиланням на Союзу експортерів свіжих овочів і фруктів Середземноморського регіону.

На частку Росії за цей період припало 32% експорту свіжих овочів і фруктів з Туреччини. Експорт свіжих овочів і фруктів з Туреччини в Росію в січні-липні виріс на 14% – з $463.5 млн до $526.8 млн. За згаданий період в Росію було поставлено 705 тис. 182 тонни свіжих овочів і фруктів.

У ТОП-5 імпортерів свіжих овочів і фруктів з Туреччини також увійшли Німеччина ($186.5 млн), Румунія ($141.1 млн), Ірак ($132.3 млн) і Україна ($91.2 млн).

Голова Союзу експортерів свіжих фруктів і овочів Середземноморського регіону Неждат Сін повідомив агентству «Анадолу», що Туреччина займає важливе місце на світовому ринку свіжих овочів і фруктів.

За його словами, найбільшим імпортером цієї продукції з Туреччини залишається Росія, однак турецькі експортери продовжують шукати шляхи виходу на нові ринки.

«Цей процес вимагає сталості. Наприклад, проводимо діалог з Китаєм. У планах – вихід на ринки Близького Сходу, Китаю, Індонезії, Сінгапуру, Південної Кореї. Роботи в цьому напрямку тривають», – зазначив він.

Читайте також: Ринок імпортних плодів