Овочі-Ягоди-Сад

Туреччина може стати світовим лідером з виробництва черешні

Туреччина може стати світовим лідером з виробництва черешні

Міністерство сільського господарства США (USDA)  прогнозує суттєве збільшення світового виробництва черешні на 60 тис. тонн – до 3,9 млн тонн. Це стало можливим за рахунок збільшення врожаю у Туреччині, Чилі та Китаї, що компенсувало втрати через несприятливі погодні умови в Європейському Союзі та США.  

Про це повідомляє FreshPlaza.

Експерти USDA  говорять, що зростання врожаю черешні у Туреччині може цілком гарантувати їй місце світового лідера. Так, за останні роки виробництво у країні зросло на 70 тис. тонн, до 918 тис. тонн. Очікується, що зростання пропозиції збільшить експорт до Європейського Союзу та Росії до 90 тис. тонн.

Крім того, Туреччина отримала доступ на ринок Китаю та Південної Кореї в 2019 році, і хоча поставки черешні до цих країн до цього часу були мінімальними, вони перебувають у прямій конкуренції з американською  продукцією. Тим більше, що поставки як з Туреччини, так і зі Сполучених Штатів в основному, здійснюються в період з травня по серпень.Тим часом, обсяги виробництва черешні у ЄС скоротяться, до 703 тис. тонн, адже заморозки та сильні дощі навесні вплинули на урожай.

Незважаючи на нижчу пропозицію, якість фруктів, як очікується, буде хорошою, а експорт залишиться практично незмінним – 8 тис. тонн. За прогнозами, імпорт у ЄС збільшиться на 7 тис. тонн до 60 тис. тонн, а зниження обсягів виробництва у ЄС стане додатковим стимулом для більших поставок черешні з Туреччини.


Читайте також:«Мелітопольська черешня» отримала географічне зазначення