Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Трипсів у теплицях приманюють світлодіодними світильниками

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Альтернативою кольорових липких пасток є кольорові світлодіодні світильники

Про це повідомляє HortiDaily.  

На думку ентомолога Вагенінгенського університету (Нідерланди) Роба ван Тола, кольорові липкі пастки відловлюють від 5 до 15% трипсів. Альтернативою їм можуть бути пастки зі світлодіодами. 

«Пастка повинна бути не плоскою, а тривимірною, щоб можна було приземлитися на неї з усіх боків. Це робить пастку більш ефективною», — сказав дослідник. 

Також з’ясувалося, що трипси віддають перевагу жовтому світлу перед синім. Що цікаво, враховуючи, що блакитні дошки часто використовують для приманки комах у теплиці. Більше того, німецькі дослідники виявили перевагу синього, і це відбулося навіть тоді, коли німецькі трипси були випробувані у Вагенінгені. 

«Комахи реагували так само, як і в Німеччині. Отже, це не було через різницю в експерименті. Зрозуміло також, що рослина-господар, на якій розводять трипси, відіграє обмежену роль. Іншим поясненням можуть бути генетичні відмінності між двома родинами трипсів», – сказав Роб ван Тол.

У подальшому планується нова серія тестів за допомогою світлодіодного куба для вивчення ефекту всіх можливих комбінацій жовтого, синього, ультрафіолетового та зеленого світла.

Читайте також:Вентиляторні обприскувачі в теплицях підвищують ефективність захисту до 7,5 раза

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!