Овочі-Ягоди-Сад

Тримати виноградники в селі Лиман на Одещині стає нерентабельно

Тримати виноградники в селі Лиман на Одещині стає нерентабельно

Урожайність виноградника СФГ «Вікторія» у районі села Лиман Одеської області склала 800-900 кг/га. Тримати виноградник в цьому районі стає нерентабельно, кажуть агрономи.

Про це йдеться у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи»

Головна причина низької врожайності – посуха та неможливість провести у район якісну воду. Навіть вода зі свердловини вона там солона через вплив солоного озера Сасик.

У радянські часи існував проект з опріснення озера Сасик – в рамках Дунай-Дністровської зрошувальної системи, яка повинна була забезпечити водою 100 тис га землі і 20 сіл. Побудували насосні станції, провели труби, зробили дамбу і навіть в перший рік опріснили озеро і використовували воду на поливі. Але на другий рік засоленість стала знову підніматися, а поля засолятися. Навіть вода з Дунаю не могла перекрити солоні джерела Сасика.

Старі комунікації, за словами місцевих жителів, або розкрали, або зламали. Зараз підняти подібний проект можна тільки за рахунок великих вкладень.

«В деяких випадках фірми працюють в нуль, – розповідає агроном СФГ «Вікторія» Андрій Аргіров. – Рятуються тільки ті, хто може не тільки виростити, а й переробити і реалізувати продукт переробки. Для тих, хто продає просто сировину, в нашій зоні ситуація дуже важка».

Читайте також: Одеське господарство може викорчувати за два роки 80 га виноградників