Овочі-Ягоди-Сад

Тільки 31 виробник фруктів має сертифікат Organic Standard

Площа органічних садів в Україні становить приблизно 2,5 тис. га, 7% від загальних площ інтенсивних садів. Лише 31 виробник фруктів, 39 виробників овочів та 154 виробника ягід мають сертифікат Organic Standard.

Про це повідомила власниця розсадника плодових культур Валентина Лавоненко під час виступу на конференції “Яблучний бізнес України – 2019”, повідомляє кореспондент АgroTimes.

За словами доповідачки, в країнах ЄС частка органічного яблука становить 5% і має тенденцію до зростання. Там більше розвинена культура споживання органічних продуктів. І органічне садівництво розвивається 40 років, тоді як в Україні всього 10.

Вирощування органічного яблука на Заході вигідніше, ніж конвенційного. Ціни на цю продукцію вищі, а попит стабільний. Користуються популярністю звичні сорти Голден Делішес, Гала, Джонаголд. Врожайність органічних яблунь — на рівні конвенційних насаджень.

Винятком тут може бути вирощування клубних сортів, наприклад Пінк Леді, які продаються дорожче.  Товарні органічні яблука в свіжому вигляді можуть експортуватися за ціною 0,6-1 євро/ кг.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!