Теплиця не вирішує всі проблеми, але робить ягідництво надійнішим, – виробник
Один факт побудови теплиці не вирішить всі проблеми при вирощуванні ягід. Сама споруда дорога, тому треба пильно рахувати витрати, відточувати технологію, щоб працювати прибутково.
Про це Ярослав Мовчун, власник ягідної ферми «Озеряна» повідомив у колонці на AgroTimes.
«Знаю багатьох виробників, які вважають, що спорудженням теплиці можна вирішити всі проблеми. Але потім, коли вони неправильно планують роботу теплиці, починаються страшенні перевитрати. І в результаті буває так: велике господарство, яке мало би бути з неабияким прибутком, працює в нуль чи навіть у мінус», – зауважив Ярослав Мовчун.
В «Озеряні» будь-яку технологію, новацію, рішення спочатку тестують, відпрацьовують на невеликій площі, а вже потім масштабують.
«Теплиця — це ціла наука, а не просто поставити каркас, натягти плівку — й готово. До них треба прийти через досвід вирощування у відкритому ґрунті, набивання власних синців», – поділився ягідник.
І навів приклад впалих під вагою снігу тунелів та теплиць.
Але, попри значні витрати та виробничі труднощі, вирощування в теплиці надійніше. Адже у відкритому ґрунті через дощі урожай суниць садових був низьким – 6 т/га, багато довелось утилізувати чи продати на переробку, на варення, а не на свіжий ринок, як планували раніше. Лохини збирали 2 тонни з гектара, тоді як роком раніше мали 10,6 т/га. Ця культура постраждала від заморозків.
Читайте також: Івано-Франківський фермер вирощує кавуни з полуницями