Овочі-Ягоди-Сад

Теплиці використовують тепло стічних вод

Теплиці використовують тепло стічних вод

5% томатів у Великобританії вирощують у великомасштабному екологічно чистому тепличному проєкті, який завершеили минулого року – Low Carbon Farming.

Про це повідомляється на сайті проєкту.

Розташована в Східній Англії, поблизу Норвіча, тепличний комбінат має 16 площі для вирощування (дві теплиці по 7 і 9 га кожна), що опалюються за допомогою відпрацьованого тепла з сусідньої водоочисної споруди. 

У той час як типова теплиця спалює викопне паливо для виробництва тепла, ця система відбирає відпрацьоване тепло від водоочисних споруд і використовує його замість спалювання викопного палива для обігріву величезної території теплиці, скорочуючи викиди вуглецю для рослинництва приблизно на 75%.

Тепло відбирається від місцевих водоочисних споруд і по замкнутому контуру передається до теплових насосів, які розташовані в теплицях. 

Електроенергія для наземних теплових насосів надходить з мережі та комбінованих теплоенергоблоків. Ці «ТЕЦ» додатково доповнюють опалення теплиці та забезпечують додатковий вуглекислий газ для атмосфери всередині теплиць.

У головній теплиці засаджено 378 тис. рослин томатів, які ростуть із застосуванням вертикальної гідропоніки та методів біоконтролю (вивільнення хижої комахи Macrolophus pygmaeus) для захисту посівів. У сусідній теплиці за такою ж технологією виробляється приблизно 14 млн огірків і 22 млн перців.

Читайте також: Тепличних овочів буде вдосталь попри дороге паливо, – фермер