Овочі-Ягоди-Сад

Тепличники Утконосівки намагаються виростити томати до масої появи шкідника

Тепличники Утконосівки намагаються виростити томати до масої появи шкідника

Частина тепличників села Утконосівка на Одещині, де масово вирощують томати, посадила культуру раніше звичайного, щоб зібрати врожай до масової появи шкідника – Північноамериканської томатної молі Tuta Absoluta. Інші ж вирішили зекономити й посіяти культуру в традиційні терміни. Треті зовсім відмовилися від томатів і планують вирощувати тепличну капусту та огірки.

Про це повідомляють в Українському проєкті бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Залежно від вибору стратегії «співіснування» зі шкідником, виробники помідорів розділилися на два табори. Одні вирішили випередити весняну активність томатної молі і встигнути зібрати перший врожай ще до того, як метелики почнуть свій масовий літ. Але для цього довелося йти на додаткові витрати, пов’язані з опаленням як розсадників, так і основних теплиць. Прихильники цієї стратегії на даний момент вже мають в своїх теплицях кущі помідорів 3-4 тижневого віку», – повідомляють в UHBDP.

Ті ж з виробників, хто вирішив не вкладати додаткові кошти в тривале опалення теплиць і висаджуватимуть розсаду томатів в традиційні терміни, тільки готують свої теплиці. 

При цьому прихильники обох стратегій виділили площів теплицях та необхідні ресурси для вирощування ранньої капусти.

«Але, як з’ясувалося, є ще й ті виробники, які взагалі відмовилися від вирощування помідорів в цьому році і вирішили зосередити свої зусилля на капусті та огірках, через страх перед Тутою Абсолютою, яка змушує тим чи іншим чином збільшувати традиційні витрати виробництва, – зауважують в UHBDP. – Є побоювання, що якщо прихильників такої хитрої стратегії виявиться досить багато, всі вони будуть розчаровані рівнем закупівельних цін на капусту та огірки, що стрімко опускаються під тиском надлишкової пропозиції цієї продукції на ринку».

Читайте також: Томатну міль заманюють у Biocaptur