Овочі-Ягоди-Сад

Тепла більше норми, на Одещині почав цвісти виноград

Тепла більше норми, на Одещині почав цвісти виноград

На виноградниках Півдня Одещини спостерігається початок фенологічної фази розвитку – цвітіння винограду. Сума температур повітря стійко вище +10⁰С на 31 травня становила 960⁰С, що вище норми на 320⁰С.

Про це повідомляється у довідці про стан виноградників на 10 червня 2024 року від Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» НААН України.

Вчені зазначають, що травень на півдні України характеризувався нестійкою погодою. За даними спостережень на метеорологічному посту при ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» перша і третя декади були теплішими за звичайне на 2,2-2,5⁰С, а друга декада була прохолоднішою на 2,3⁰С. В середньому температура повітря у травні склала 16,4⁰С, що на 0,7⁰С вище середніх багаторічних значень. Максимальна температура повітря у третій декаді досягала 29⁰С тепла, а мінімальна температура повітря у другій декаді знижувалась до +4⁰С. Сума температур повітря стійко вище +10⁰С на 31 травня становила 960⁰С, що вище норми на 320⁰С. Кількість опадів за травень склала 18 мм (49% норми).

«Визначення польової вологості ґрунту на виноградниках ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» свідчить про задовільне вологозабезпечення на поточну фазу розвитку рослин. Так, вологість ґрунту в шарі 0-100 см в середньому дорівнює 86% НВ», – йдеться у повідомленні.  

Дослідники пояснюють, що атмосферні опади весняного періоду покращили значення запасу ґрунтової вологи на виноградниках. Запас продуктивної вологі в метровому шарі важкосуглинкового чорнозему на кінець травня дорівнює 107 мм, що відповідає середньо-багаторічним значенням.

Вони радять, що приділити особливу увагу агроприйомам зі збереження у ґрунті вологи, а також своєчасному проведенню зелених операцій, особливо на виноградниках без зрошення.

Читайте також: Закарпатські виноградарі зелені операції проводять мегаінтенсивно