Овочі-Ягоди-Сад

Сидерати та гній зменшили ґрунтовтому саду

Сидерати та гній зменшили ґрунтовтому саду

У дослідженнях, виконаних в довготривалому досліді з різними системами удобрення яблуні в Уманському національному університеті садівництва, було встановлено позитивний ефект в подоланні ґрунтовтоми від внесення органічних і органо-мінеральних добрив. 

Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» написав Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Уманського національного університету садівництва.  

«Зокрема, за повторного вирощування насаджень яблуні у відповідних варіантах відбулося менше накопичення у ґрунті токсичних речовин, – зауважив він. – У лабораторно-польовому досліді з вивчення ґрунтовтоми, який ми провели в дослідному яблуневому саду Уманського НУС і навчально-науково дослідній лабораторії з оптимізації родючості ґрунту в плодоягідних насадженнях, було встановлено, що вирощування сидератів і внесення гною (в розрахунку 40 т/га) для передпосадкової підготовки ґрунту за закладання інтенсивних насаджень яблуні, за повторної культури, сприяє покращенню біологічної активності ґрунтової мікрофлори на 4,2–6,6 % порівняно з контролем та знижує токсичну дію інтенсивного використання хімічних речовин у саду й ґрунтовтоми».

Читайте також: Біофумігація зменшує ґрунтовтому саду