Овочі-Ягоди-Сад

Сидерати підтримують родючість горіхового саду

Сидерати підтримують родючість горіхового саду

Для поповнення ґрунту органічною речовиною за відсутності гною в міжряддях саду можна вирощувати сидеральні культури: ярі чи озимі трав’янисті рослини на зелену масу, яку заробляють у ґрунт як зелене добриво для збагачення його органічними речовинами та мінеральними елементами живлення.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

Для сидератів у садах рекомендують рослини, які нарощують значну вегетативну надземну масу й разом із корінням збагачують органічною речовиною ґрунт і підвищують його родючість. 

«Ефективно застосовувати дерново-перегнійну систему утримання ґрунту в міжряддях, за якої в них вирощують трав’янисту рослинність із періодичним скошуванням (за досягнення її висоти близько 20 см) і залишенням скошеної маси на поверхні ґрунту як мульчі, що сприятиме поповненню ґрунту органічною речовиною, – зазначає Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук з у Уманського національного університету садівництва. – Це можуть бути спеціально сіяні трави: тимофіївка лучна (6–8 кг/га), костриця лучна або червона (8–10 кг/га), грястиця збірна (5–8 кг/га), райграс пасовищний (13–15 кг/га), польовиця біла (9–10 кг/га) або травосуміші двох чи й більше видів трав, а також природна трав’яниста рослинність». 

Читайте також: Агрохімічний аналіз ґрунту – умова економічно обґрунтованого удобрення саду