Овочі-Ягоди-Сад

Світова торгівля плодами і ягодами частково відновилася

Світова торгівля плодами і ягодами частково відновилася

Згідно оперативної інформації Міжнародного торгового центру, у 2023 році підсумковий експорт плодово-ягідної продукції в світі становив близько $142 млрд, збільшившись на $2,4 млрд  у порівнянні з попереднім роком. Втім, досягти показника 2021 року ($146 млрд.) не вдалося.

Про це повідомляє Українська асоціація аграрного експорту.

Серед всіх груп агропродовольчої продукції фрукти залишились одними з домінуючих у глобальній торгівлі, адже більша виручка торік фіксувалась лише для зернових ($163 млрд), м’яса ($161 млрд), олійних культур ($150 млрд), різних напоїв ($149 млрд), олій та жирів ($146 млрд).

В рейтингу товарних позицій плодово-ягідної групи за вартістю експорту минулого року склалась наступна ситуація: банани – $14,4 млрд; виноград – $11,0 млрд; авокадо – $7,3 млрд; яблука – $6,8 млрд; дуріан – $6,6 млрд; горіхи кеш’ю – $6,6 млрд; мигдаль – $6,2 млрд; лохина, чорниця – $5,2 млрд; апельсини – $5,2 млрд; черешні – $3,9 млрд.

В цілому залишився без змін також перелік головних країн-експортерів фруктів, представлений Сполученими Штатами, Іспанією, Мексикою, Нідерландами, Таїландом, Чилі, В’єтнамом, Китаєм, Перу і Туреччиною. Разом вони сформували 56% вартості поставок плодів і ягід на світовий ринок.

Зниження експорту Україною продукції садівництва у 2023 році призвело до послаблення позицій на світовому ринку, де країна опустились на 54-е місце. 

«Однак ключовим викликом для українських профільних компаній досі є необхідність бути гнучкими і постійно адаптуватись до змін економічної кон’юнктури в умовах війни», – резюмують в Українська асоціація аграрного експорту.

Читайте також: Українська полуниця активно експортується