Овочі-Ягоди-Сад

Сучасні способи механічного збирання часнику

Сучасні способи механічного збирання часнику

В умовах різних типів ґрунтів та різної ситуації на полі на момент збирання врожаю часнику добре зарекомендувало себе використання вібраційних скоб.

Орієнтовна вартість такого агрегату становить від $1470 до $2000 залежно від ширини (від 1,2 до 1,6 м).

За допомогою навісної скоби підкопують від 2 до 4 рядків часнику, 3-5 га за зміну. Але потім часник висмикують з ґрунту вручну та складають на середину рядків для підсихання на три дні на сонці.

Існують і комбайни для збирання часнику. Вони поділяються на два типи: одні під час викопування часнику відрізають у нього бадилля на відстані 10-15 см від головки, а інші в’яжуть рослини в пучки разом із бадиллям.

Ціни на комбайни різняться втричі: від $23 450 до $70 360, і залежать в основному від кількості викопуваних агрегатом рядків.

Ці дві технології мають  свої недоліки та переваги. У технології в’язання в пучки необрізане бадилля поступово віддає поживні речовини головці. Немає поранення стебла від порізу і, відповідно, не відкривається шлях для потрапляння в головку часнику хвороб та мікроорганізмів.

Залишати бадилля на часнику якомога довше – це цілком природний процес. Основний його недолік – часник треба досушувати з цим бадиллям на полі або переміщувати всю масу рослин у спеціально облаштовані сушильні приміщення. Водночас для цього потрібна велика кількість ручної праці.

У разі зрізання бадилля часник із комбайна потрапляє в спеціальний ящик (обсягом до 500 кг), який одразу транспортується з поля на примусове сушіння. Це значно зменшує обсяг людської праці та істотно зменшує площі, які використовуються для доробки врожаю.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!