Овочі-Ягоди-Сад

До 40% рослин капусти заселені білокрилкою — Держпродспоживслужба

Дані фітосанітарного моніторингу оприлюднила Держпродспоживслужба.

За даними на 26 липня, скрізь картоплю, томати, баклажани шкодить колорадський жук, місцями на томатах живляться попелиці.

Повсюди в насадженнях картоплі, томатів фітофторозом уражено 3-25% рослин, альтернаріозом 3-40% рослин.

Подекуди відмічено розвиток бактеріальних та вірусних хвороб, верхівкової гнилі на томатах.

Комплексом шкідників на капусті всіх термінів достигання заселено 2-25% качанів. Переважно в присадибному секторі в західних, подекуди центральних областях 15-30, осередково до 60% рослин капусти в Чернівецькій області заселено білокрилкою.

У промислових і присадибних посадках капусти виявляли слизистий та судинний бактеріоз, осередково пероноспороз і фомоз.

На моркві відмічено розвиток фомозу.

Повсюди огірки пошкоджують баштанна попелиця, тютюновий трипс, павутинний кліщ. Із хвороб відмічають антракноз, бактеріоз та пероноспороз.

Триває літ та яйцекладка другого покоління підгризаючих і листогризучих совок. Окличною і озимою совками пошкоджено до 5% коренеплодів цукрових буряків та бульб картоплі. Гусениці листогризучих совок: гамма, С-чорне, капустяна, інші пошкодили 1-11, осередково 25% рослин технічних культур, сої, овочів.

У садах скрізь шкодять яблунева, сливова плодожерки, попелиці, кліщі, щитівки. На 100% площ поширюються парша, борошниста роса, плодова гниль.

У виноградниках розвиваються гусениці гронової листокрутки, павутинні, інші види кліщів; з хвороб – оїдіум, мілдью, подекуди чорна гниль.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!