Спеціалістка порадила закладати фундуковий сад сіянцями
Щоб якість плодів фундука була високою, фундуковий сад варто закладати сіянцями.
Таку пораду в статті в журналі «Садівництво по-українськи» дає Людмила Полянська, спеціалістка ФГ «УніАгро», яке розташоване в селі Масівці, що в Хмельницькій області.
Вона зазначає, що фундук, порівняно з іншими плодовими культурами (яблуня, груша, вишня), менш вибагливий до ґрунту й рельєфу місцевості.
«Утім, саме ґрунт є головним джерелом води для рослин фундука. Перед закладанням плантації горіха його слід належно удобрити та подбати, щоб на ділянці було зрошення. Культуру садять як на рівних ділянках, так і на схилах. Місце під плантацію має бути без бур’янів, особливо багаторічних», – наголошує Людмила Полянська.
Авторка зауважує, що фундук можна садити й восени, й навесні. Здебільшого рекомендують осіннє закладання плантації.
«Для створення промислових насаджень фундука слід використовувати саджанці, отримані за допомогою вегетативних методів розмноження (наприклад, укорінені відсадки), – підкреслює спеціалістка. – Сіянці в такому саду не рекомендовані, оскільки якість їхніх плодів не відповідатиме властивостям материнського сорту. Сіянцями фундука можна закладати лише меліоративні та захисні насадження (біля водойм, уздовж транспортних магістралей тощо). Саджанці для товарного саду мають бути якісними. Діаметр шийки штамба повинен бути не меншим ніж 0,7 мм, висота рослин – понад 60 см. Крім основного, у рослин має бути 3–5 бічних коренів, що не коротші за 10–15 см».
Читайте також: Українські сорти фундука не поступаються закордонним