Овочі-Ягоди-Сад

Українські сорти фундука не поступаються закордонним

Українські сорти фундука не поступаються закордонним

Деякі українські сорти придатні для промислового використання, а за врожайністю і якістю плодів не поступаються багатьом закордонним сортам, вважають Олексій Зеленько, кандидат сільськогосподарських наук, експерт-дорадник та Геннадій Юдін, президент ВГО «Українська горіхова асоціація».

Про це вони пишуть у статті в журналі «Садівництво по-українськи».  

Серед кращих вітчизняних сортів називають Шедевр, Україна 50, Пиріжок, Давидівський, Долинський та інші. 

«Сорт Україна 50 за зовнішнім виглядом має схожість з американським сортом Ямхіл, а за формуванням суплідь з американським високоврожайним сортом є висока схожість із сортом Давидівський», – зауважують автори.

Вони зазначають, що Українська горіхова асоціація та Інститут садівництва НААНУ домовилися про створення об’єднаної робочої групи з представниками інших наукових установ, фахівців Української горіхової асоціації, селекціонерів-аматорів та інших зацікавлених сторін для співпраці в дослідженні та створення об’єктивного аналізу сортової української бази з різних зон України в порівнянні із сортами закордонної селекції. Також Асоціація підписала відповідний меморандум про співпрацю з Національним дендрологічним парком «Софіївка» НАН України, зокрема в цій робочій групі.

Читайте також: Фундуковий сад радять закласти вітчизняними сортами