Спеціаліст порадив, що робити з картоплею, яка потрапила під приморозки
Якщо підмерзання відбулось на початку вегетації, коли рослина висотою до 10 см, немає нічого страшного. Приморозки на більших рослинах призведуть до втрат близько 5%. Але травмоване листя буде вікном до інфекцій, тож рослини варто обробити контактним або контактно-трансламінарно-системним фунгіцидом, радить менеджер з технічної підтримки однієї з найбільших компаній у сфері захисту рослин «Адама Україна» Олег Тарасенко.
Про це він повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.
«Якщо підмерзання відбулось на початку вегетації, коли рослина висотою до 10 см, немає нічого страшного, а навпаки, цей стрес вплине на ранню ініціалізацію і викидання столонів. Для тих хто вирощує надранню картоплю, це навіть добре. Ріст надземної вегетативної частини буде проходити з одночасним ростом бульб», – зазначає Олег Тарасенко.
Якщо підмерзання буде в більш пізній період, коли рослина вище 10 см, тоді це явище може навпаки подовжити вегетацію і дещо знизити урожайність, оскільки рослині необхідний час для відновлення наземної частини. З пазух листків буде відбуватися відростання стебел з більшою кількістю листків, але меншою площею окремого листка. В загальному площа відновиться до тієї, яка не була під підмерзанням. Час і енергія на відновлення знизить урожайність до 5%, хоча фермер може це і не помітити.
«Більш пізні заморозки призведуть до більших втрат. Але є одна проблема: травмоване листя – це вікно для інфекції, – наголошує спеціаліст. – Тому рекомендую обробити надземну частину контактним фунгіцидом Банджо, або контактно-трансламінарно-системним Арева Голд для обеззараження. Для зменшення негативного впливу необхідно обробити один або два рази біостимулятором-антистресантом рослин, що містить найбільший спектр фітогормонів росту Експерт Гроу в нормі 0.5–0.75 л/га. Або антистресантом, що містить вільні L-амінокислоти для біосинтезу всіх білків та з високим вмістом амінокислоти проліну для адаптації рослин до несприятливих умов та протидії стресам, Аміноксеріон в нормі 0.3–1 кг/га».
Він також додає, що для уникнення погіршення якості бульб і підтримання кореневої системи від хвороб є позитивний досвід використання в каплю діючої речовини прохлораз, 450 г/л в нормі 2 л/га або прохлораз, 400 г/л + пропіканазол 90 г/л в нормі 2.5 л/га. Перед внесенням бажано промочити грунт, щоб препарат не закріпився в верхньому шарі грунту.
«Весняні приморозки не рідкість, а скоріше закономірність, – наголошує експерт. – Мої поради для підвищення стійкості рослин від підмерзання:
– Внести по листку за три дні до приморозку 5,6 кг/га сульфату магнію (не оксисульфату) -18% Mg, 13% S;
– Внести по листку за три дні до приморозку 3,9 кг/га чистого сульфату марганцю (не оксисульфату);
– Внести по листку за три дні до приморозку 5-5,6 кг/га азоту, використовуючи 28% рідину мочевини. Кількість води при внесенні 100 – 200 л/га».
Читайте також: Одна вітряна машина захищає 7 га від заморозків