Овочі-Ягоди-Сад

Собівартість баштанних зросла, а ціни – впали

Собівартість баштанних зросла, а ціни – впали

На Кіровоградщині 13 господарств, як і торік, вирощують кавуни та дині на площі 3200 га. З них планують зібрати 23 тис. тонн баштанних культур. Торік кавуни були удвічі дорожчі, дині в таку саму ціну. Проте витрати на вирощування зросли.

Про це повідомляє «Суспільне Кропивницький». 

“На початку 2022 року аграрії почали займатися цим бізнесом, було пожвавлення цікавості, але він досить складний, потребує багато складових, у тому числі зрошення, логістичних маршрутів, тому вирощують зараз у невеличких масштабах”, – пояснила  керівниця департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОВА Валерія Фурманова.

Такого обсягу не вистачає для жителів Кіровоградщини, тому купують з південних областей України.

Перше господарство на Кіровоградщині, де збирають врожай кавунів та динь — з Кропивницького району. Фермер Геннадій Тактаров вирощує баштанні другий рік. Замість зернових він посадив дині та кавуни. Розповів, що так вирішив, бо частина Херсонщини, де вирощували баштанні, була окупована російськими військовими.

Фермер на полі площею 24 га облаштував зрошувальну систему з крапельним поливом. Сказав, що посушлива погода вплинула на більш ранній збір врожаю – на три тижні раніше, ніж торік. Зібране забирають супермаркети Кропивницького.

«Торік була майже у два рази ціна вища на кавуни. Зараз відвантажуємо дині у супермаркет, нині ціна на диню 25-27 гривень. Торік майже такі самі були ціни, але витрати цього року виросли, паливо, добрива».

Сказав, що про врожайність та рентабельність зможе говорити після завершення збору врожаю у серпні.

Читайте також: Кавуни на 15-20% дешевші, ніж минулого року