Овочі-Ягоди-Сад

Що відбувається з картоплею?

Що відбувається з картоплею?

 

«За останніх два тижні картопля подорожчала 2%. Ціна на овоч зростатиме й далі, це питання тенденції: якщо тенденція підвищуватиметься, то буде швидке зростання; якщо знижуватиметься — буде принаймні більш-менш тривале зростання протягом місяця», — повідомляє директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, на сьогодні спостерігається тенденція до підвищення ціни на картоплю, й триває вона вже не перший тиждень, отже, ціна на неї зростатиме й далі.

Буряк цього місяця подешевшав на 2%, враховуючи, що нині в нас великий надлишок цього овочу — досить велика пропозиція невеликих виробників, пояснює А. Дорошенко й продовжує, що слідом за буряком за останніх два тижні подешевшала й морква — на 5,5%. Це небагато — 20 із невеликим копійок, але це означає, що йде велика пропозиція невеликих виробників на рівних оптово-роздрібних ринках.

Білокачанна капуста також подешевшала — на 4,5%, а от цвітна капуста в ціні не падає.

Зазвичай ціна на продукт падає не просто за великої кількості продукції, а за наявності її в невеликих виробників, які, наприклад, не хочуть здавати її на зберігання — вони просто хочуть продати її до зими.

«В нашій країні, поклавши свою продукцію в засіки, потім можна її не отримати назад. Як відомо, із засіків батьківщини завжди щось „тягли”. В Держрезерв можна класти що завгодно й нічого не повертати назад — усе нібито „з’їдають миші”. Вони можуть тільки за одного перевезення продукції „з’їсти” тисячі тонн», — іронізує експерт.

Нині ми маємо досить велику пропозицію по низці плодоовочевих продуктів, і відповідно ціна на деякі з них трохи знижується, заявляє експерт.

«До речі, на сьогодні падає ціна на цибулю, хоча й трохи. За останніх два тижні цибуля подешевшала на 3%», — зазначає А. Дорошенко.

За словами експерта, ціна на цибулю знизилася, хоча цей продукт насправді мав дорожчати, проте через велику пропозицію цибуля дешевшає.

«У серпні дуже псувалася цибуля на півдні України, й тоді були припущення про те, що ціна на цибулю має злетіти, але, на щастя, все-таки врожай видався великий», — резюмує він.

За матеріалами: Голос.ua

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!