Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Сади яблуні на основі сортів-колон родитимуть рекордні урожаї

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Колоноподібні сорти яблуні придатні для закладання насаджень зі щільним розташуванням дерев, що дає шанс на отримання рекордних урожаїв на рівні 160–400 т/га.

Про це йдеться у статті «Для рекордних урожаїв» професора Тетяни Кондратенко, яка опублікована у лютневому (1-2020) випуску журналу «Садівництво по-українськи».

На середньо- або слаборослих клонових підщепах дерева колоноподібних сортів рекомендують розташовувати у саду рядами або смугами із 2–6 рядів, між смугами лишати «міжряддя» завширшки 2,5–3 м для вільного пересування техніки. Між рядами у смузі має бути 0,5–0,9 м, між деревами у ряду — 0,4–0,5.  За такої схеми на гектарі розташовують 13–22 тис. саджанців.

Уже в рік садіння дерева формують перші 3–5 плодів, товарне плодоношення починається на 2–3-й рік саду. У наступні 5–7 років сад нарощує продуктивність аж поки не вийде на свій максимальний рівень — 8–16 кг/дерева. На такому рівні дерева плодоносять 8–10 років.

Сад колоноподібних яблунь живе й дає урожаї 15 років, далі у дерев природно відмирають плодушки в нижній частині стовбура й стрімко знижується плодоношення: насадження слід замінити.

Довідка. Історія колоноподібної яблуні починається 1963 року, коли канадський фермер Антоні Вайсік знайшов на сорті Макінтош рясно вкриту плодами гілку із короткими міжвузлями. Її зберегли й поширили як новий сорт — Макінтош Вайсік (Важак). Саме цей сортозразок став основою для створення різних колоноподібних сортів яблуні.

В Україні над селекцією колоноподібної яблуні почали працювати у 1980-х  рр. Завдяки цьому у Інституті садівництва НААН було створено відомі сорти Аннушка, Антей, Вертикаль, Руслан, Спарта, Танцівниця, а в Інституті помології НААН (нині Дослідна станція помології ім. Л.П. Симиренка) — сорти Дебют, Аеліта, Вікторія, Михайлівське, Гармонія, Дюймовочка.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!