Садові листокрутки становитимуть загрозу українським садам
У 2021 році садові листокрутки становитимуть реальну загрозу плодовим насадженням по всій території України.
Про це пише журнал «Садівництво по-українськи».
Розповідаючи виданню про загрозу шкідників плодовим насадженням кандидат с.-г. наук, вчений Інституту садівництва НААН Ігор Шевчук повідомив, що навесні 2020 року розанова листокрутка й інші види садових листокруток заселяли 1542 га (11,3% обстежених площ). Це в 4,5 раза менше даних 2019 року.
«Обстеженнями плодових насаджень восени фітофагів виявляли на 1545 га (14,9% обстежених площ), що майже на 44% менше тогорічного показника», – зауважив вчений.
Науковець зазначив, що загалом заселені шкідниками були максимально 48–51% дерев у Дніпропетровській, Луганській та Тернопільській областях за чисельності зимуючого запасу 0,2–1,0, максимум 1,1–2,0 яйцекладки/п. м. г. у Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Луганській, Тернопільській та Закарпатській областях (ЕПШ 1 яйцекладка/м. п. г.), що менше тогорічних показників (на Донеччині 4,0 яйцекладка/м. п. г.).
На його переконання, у 2021 році садові листокрутки становитимуть реальну загрозу плодовим насадженням повсюдно, насамперед у господарствах зазначених областей.
Для зменшення їх чисельності та шкідливості важливо здійснювати впродовж вегетаційного періоду захисні обприскування плодових насаджень (триразове обприскування молодих і плодоносних насаджень інсектицидами — перше у фенофазу «відокремлення бутонів», інші в літній період).
Нагадаємо, популяції молей у 2021 році будуть зростати.