Овочі-Ягоди-Сад

Садівники «Перлини Поділля» економили на добривах та ЗЗР

Садівники «Перлини Поділля» економили на добривах та ЗЗР

Через зупинку продажів на початку війни, ФГ «Перлина Поділля», що в селі Попівці на Вінничині культивує 71 га яблуневих садів, мало обмаль оборотних коштів. Доводилося економити на  добривах, ЗЗР, пальному, які, до того ж подорожчали в рази.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по українськи» розповіла Олена Пастух, співвласниця ФГ «Перлина Поділля».

«Ми не мали фінансової змоги в достатній кількості купити мінеральні добрива, бо вони подорожчали втричі-учетверо, як і пальне та електроенергія. Вимушено зменшували використання засобів захисту. Тому всі технологічні процедури планували по мінімуму. Це, звичайно, також позначилося на врожаї», – зазначила вона. 

Більшість дилерів крупних міжнародних компаній дозволили відтермінувати платежі. 

олена Пастух пояснила, що два місяці з початку війни господарство практично не збувало яблук, у сховищах «Перлини Поділля» на той момент залишалося ще 2 тис. найкращої елітної продукції. 

«Ми в цьому році чекали кращу ціну, а вийшло навпаки. Потім, наприкінці весни, потроху почали продавати на супермаркети, посередникам — усім, хто тільки брав. Наприклад, у травні яблука у нас були по 5 грн з ПДВ. Хіба це ціна за затрат на електроенергію та холодильники? Ми працювали собі на збиток, проте іншого виходу в нас не було», – розповіла співвласниця.

Читайте також:«Перлина Поділля» викорчовує яблуні Айдаред, Монтуан, Глостер, Спартан і Симиренка