Овочі-Ягоди-Сад

Сади з трикомпонентних дерев груші можна експлуатувати 60-80 років

Сади з трикомпонентних дерев груші можна експлуатувати 60-80 років

Щоб створити сучасні, екологічно виправдані й енергоощадні інтенсивні сади груші з тривалою експлуатацією, знадобиться особлива комбінація сорт-підщепа.

Йдеться про оптимальне співвідношення між надземною й кореневою частиною дерева – так, щоб крона була компактною і під час експлуатації саду не потребувала енергійної обрізки.

Щільність саду має варіюватися в межах 1,2-3,5 тис. дерев/га залежно від породи та підщепи. Це дозволить експлуатувати плодові насадження тривалий час і з високою продуктивністю.

Для цього рекомендується застосувати трикомпонентні саджанці, в яких між сильнорослою насіннєвою підщепою і сортом є карликова вставка із рослини того самого виду. У груші такою вставкою має бути сорт Пірогном.

Сад груші, закладений такими рослинами, ефективно функціонує. Насіннєва підщепа має потужні корені й добре забезпечує рослини водою, це дозволяє оптимізувати зрошення.

Розмір крони, скороплідність і продуктивність дерев регулюються довжиною вставки і системою обрізки. Проблема несумісності між сортом і підщепою зникає взагалі. Такі насадження можна експлуатувати протягом 60-80 років.

Сади з трикомпонентних дерев груші можна закладати у суворіших кліматичних умовах, на ґрунтах низької природної родючості або з підвищеним вмістом карбонатів. Вони не потребуватимуть опор, на які в саду на карликовій підщепі припадає близько 20% вартості.

Якість продукції, отриманої в садах на основі трикомпонентних саджанців груші, та її здатність до зберігання, зростають, як за використання сильнорослих підщеп.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!