Овочі-Ягоди-Сад

Розвиток кореневих гнилей огірків залежить від вологості ґрунту

Розвиток кореневих гнилей огірків залежить від вологості ґрунту

Ступінь розвитку кореневих гнилей на рослинах огірків залежить від рівня вологості ґрунту.

За частих і рясних поливів підвищується вологість та значно зменшується кількість кисню, який потрібен кореням для життєдіяльності. Це є причиною ослаблення кореневої системи і призводить до ураження рослин фітопатогенами.

Збудники кореневих гнилей можуть розвиватися як сапрофіти, не завдаючи шкоди рослинам, і лише за сприятливих умов починають вести паразитичний спосіб життя.

Іншою причиною розвитку кореневих гнилей огірків може стати екстремальний температурний режим ґрунту (нижче 15 °С і вище 29 °С).

Захворювання прискорено прогресує в закритому ґрунті в зимово-весняний період (коли температура повітря і ґрунту мінімальна), а також в літньоосінній період за підвищеної температури ґрунту. Полив дуже холодною водою (нижче 10 °С) значно гальмує та послаблює розвиток рослин і може викликати відмирання коренів.

Розвитку захворювання коренів огірків також сприяє надмірна сухість ґрунту в кореневій системі та підвищена концентрація солей. В уражених тканинах коренів заселяється інфекція, яка може заражати знову посаджені рослини на цьому місці.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!