Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Розтріскуванню моркви запобігають регулярним поливом та підібраним живленням

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Передусім коренеплоди моркви розтріскуються через неправильний полив і спричинені цим різкі перепади вологості ґрунту. Щоб цьому запобігти, вологість грунту контролюють тонзиометрами й підтримують на одному рівні, а перед зливами рослини підживлюють калійно-фосфорними добривами.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Якщо передбачаються неконтрольовані опади (злива), то найліпше перед дощем або під час дощу дати рослинам калійно-фосфорні добрива, щоб мінімізувати вплив різниці ЕС, підвищуючи концентрацію ґрунтового розчину до необхідного рівня (для моркви можна піднімати її в 1,7–2,2 раза). Це виключає небезпеку різкого насичення коренеплодів водою», – зауважує видання.
Але для правильного застосування цього прийому потрібно добре знати властивості ґрунту. Узагалі, забезпечення рослин елементами живлення надзвичайно істотно впливає на стійкість плодів до розтріскування.

«У стадії олівця моркву підживлюють за годину до припинення поливу, – радять спеціалісти. – На пізніших стадіях, коли виникає загроза розтріскування коренеплодів, калійно-фосфорні добрива додають від початку поливу. Запобігти розтріскуванню можна шляхом нормування поливу, наприклад за допомогою тензіометрів. Постійне підтримання оптимальної вологості саме собою перешкоджає різкій зміні осмотичного тиску в ґрунті».

Причиною появи тріщин на коренеплодах може стати перевищення норм живлення. Щоб цього не сталося, добрива вносять відповідно до результатів аналізу ґрунту та запланованого врожаю. Внесення свіжого гною восени безпосередньо на ділянках, призначених для посіву моркви, також викликає розтріскування коренеплодів. Причиною тріщин на коренеплодах може стати ґрунт земельної ділянки. Морква полюбляє легкі, пухкі піщані та супіщані ґрунти. За вирощування на полях із глинистими ґрунтами коренеплоди розтріскуються від надмірного тиску ґрунту, якщо коренеплід не спроможний розширити ґрунт навколо себе. Якщо врожай зібрано несвоєчасно, коренеплоди моркви розтріскуються від передозрівання. Це найбільше стосується ранніх сортів. І, звісно, за два тижні до збирання коренеплодів слід припинити поливи.

Читайте також: Для високого врожаю моркві потрібне зрошення

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ