Овочі-Ягоди-Сад

Розсаду батату на півдні України висаджують із 10 травня до середини червня

Розсаду батату на півдні України висаджують із 10 травня до середини червня
Рослини батату

Батат – теплолюбна культура, його вирощують із розсади. Оптимальні терміни його висаджування у конкретній місцевості фермеру треба з’ясувати на власному досвіді, радить спеціаліст із вирощування батату Ігор Водолага.

Він, зокрема, має досвід вирощування батату в Харківській і Херсонській областях, і стверджує, що там можна отримувати пристойні врожаї.

«Головне – не поспішати, щоб посадки не потрапили під заморозки на ґрунті, – наголосив Ігор Водолага. – Як показав мій досвід, на Харківщині вони не виключені навіть 2 червня, як у 2018 році, а для батату і +4 ℃ – катастрофа. Не бачу жодного сенсу виганяти розсаду в березні й не знати потім, куди її подіти до середини травня. Паростки тим часом витягуються, слабшають. Спочатку треба визначити час садіння у відкритий ґрунт для вашого регіону, потім відрахувати три-чотири тижні назад і розкладати бульби на пророщування».

Батат має невеликий вегетаційний період, який триває від 100 днів, тому встигає наростити масу навіть за висаджування розсади в червні.

За словами Ігоря Водолаги, на півдні України розсаду можна садити з 10 травня до 25 червня, у центрі й на півночі – з 20-х чисел травня до 10 червня. Збирають урожай скрізь наприкінці вересня.

«Ми експериментальним шляхом виявили, що найбільший урожай на полі в Херсонській області можна отримати з рослин, висаджених із 25 травня по 10 червня, – 30 тонн/га і більше, – розповів фермер. – Найгірші показники врожайності (зменшення до 12-15 тонн/га) – в рослин, висаджених наприкінці червня. Вони й товарних бульб дають мало, здебільшого формують бульби вагою 50-120 г». 

Батат обов’язково висаджують у гребені. Варто замульчувати їх чорною плівкою, під якою ґрунт буде повільно остигати вночі. До того ж плівка не дасть ґрунту надмірно ущільнитися.

Завдяки поєднанню високої температури, достатньої вологості та її втриманню (що особливо важливо для піщаних ґрунтів) забезпечується ефект термосу й активний розвиток рослин. 

Нагадаємо, батат варто зберігати за температури 12-14 °С.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!