Овочі-Ягоди-Сад

«Рови Агро» завершило обрізування обліпихи наприкінці березня

«Рови Агро» завершило обрізування обліпихи наприкінці березня

ТОВ «Рови Агро», яке має 12 га обліпихового саду та планує його розширювати, через російську окупацію не змогло вчасно завершити обрізування культури. Проте ризикнуло і дообрізало в кінці березня, і це мало результат.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів  Сергій Лєонов, співвласник «Рови Агро».   

«Наше господарство на початку війни опинилося під окупацією. Господарство розташовано неподалік Демидова, де був підірваний міст, завдяки чому рашисти не змогли дійти до Києва, – сказав він. – Це призвело до того, що ми не мали можливості обрізати рослини в оптимальний час, як планували, та розкидати кальцієво-магнієве добриво по мерзлоталому ґрунту, постачання якого очікували 25 лютого 2022 року. Врешті робили обрізування рослин, але вже наприкінці березня, коли «орки» вийшли з нашої території. Це було ризиковане рішення, але ми це зробили, і воно дало свій результат. У нас були побоювання, що «орки» зруйнували систему поливу, але, на щастя, трубки та насадження майже не зазнали пошкоджень. Правда, розграбували деякі дорогі пристрої, але це не так критично, вже замінили та працюємо».
Більше постраждав  традиційний зерновий бізнес господарства. Частково загарбники знищили або вкрали сільгосптехніку, хоча деякі трактори наші працівники поховали на своїх городах. Господарство не змогло вивезти зерно на продаж, частково втратило склад із зерном через прильоти та крадіжку. Запаси жита змогли роздати місцевим жителям, адже ситуація була патова, в селах протягом окупації не було світла, люди не могли придбати їжу, вручну на кавомолках мололи жито, щоб було борошно.

Читайте також: «Рови Агро» на Київщині закладе другу чергу обліпихового саду