Овочі-Ягоди-Сад

Рослини полуниці шокували перепади температури навесні

Рослини полуниці шокували перепади температури навесні

Довга та холодна весна сильно затримала розвиток рослин полуниці. З’явився хлороз, шкідники, фітофтора. А в кінці сезону – напаки – було спекотно і полили дощі, які спровокували розвиток сірої гнилі.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповіла Ірина Кобринець, агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій, кандитат сільськогосподарських наук. 

«Весна у 2021 році була холодною й довгою. Щороку весна стає все екстремальнішою, не в значенні «холоднішою», а в значенні «з різкими перепадами температур». Вегетація рослин почалася пізніше. У кінці квітня в багатьох регіонах випав сніг», – нагадала Ірина Кобринець.

Вона додала, що у травні не було заморозків, але майже до кінця місяці було дуже холодно. 

«Для прикладу, ранній сорт Хоней у середині травня у Львівській області зазвичай якщо не достигає, то принаймні ягоди повністю наливаються і рослина готується до плодоношення. А 14–15 травня 2021 року можна було побачити лише відновлення вегетативної маси цього сорту, поодинокі квітки, які часто потім навіть не розвивалися в ягоди — ось така була загальмована картина розвитку рослин», – пояснила консультантка. 

Холодна погода призвела до розвитку хлорозу, культурні рослини атакували шкідники, що зазвичай харчуються бур’янами, на полуниці розвинулася фітофтора. В кінці сезону, через високу температуру та дощі розвинулася сіра гниль.

Читайте також:Консультантка порадила, як розтягнути плодоношення суниці