Овочі-Ягоди-Сад

Консультантка порадила, як розтягнути плодоношення суниці

Консультантка порадила, як розтягнути плодоношення суниці

Цього року практично не було розриву між достиганням сортів суниці садової різних груп стиглості не було. Подібне явище є типовим, коли весна холодна та довга, а потім різко настає літо. Але й таких умовах є можливість розтягнути плодоношення підбором сортів та мульчуванням чорною або білою плівками, порадила Ірина Кобринець, агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій, кандидат сільськогосподарських наук.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Консультантка порадила виробникам з регіонів з помірним кліматом розтягувати плодоношення всіма можливими способами.

«Якщо говорити про суниці, то треба правильно підібрати сорти: ранні, середні, пізні, – пояснила Ірина Кобринець. – Хоча особливої різниці між ранніми й середніми (або між середніми й пізніми) сортами не було, проте між ранніми й пізніми хоч невелика дистанція все-таки трималася».

За словами спеціалістки, також реально працює використання білої й чорної плівки для мульчування. 

«Якщо ми використовуємо чорну плівку, то отримаємо гарантовано швидший урожай, якщо ж використаємо білу, то отримаємо урожай пізніше. І навіть якщо ми маємо один сорт на ділянці, але висадимо його частину на білій плівці, частину – на чорній, то однозначно розтягнемо плодоношення», – порадила вона.

Читайте також: Фермер спрогнозував перевиробництво суниць