Овочі-Ягоди-Сад

Рослина-пастка зменшує популяцію нематод на 97%

Рослина-пастка зменшує популяцію нематод на 97%

Американські науковці випробовують рослину-пастку, яка допомагає різко скоротити чисельність картопляних нематод у ґрунті.
Про це пише журнал «Плантатор».

Дослідники використовують Solanum sisymbriifolium — рослину з родини пасльонових, відому також як лічі-томат. Вона виділяє речовини, які стимулюють вихід нематод із цист, але водночас пригнічують їх подальший розвиток. У результаті шкідники не можуть завершити життєвий цикл і розмножитися.

За даними проєкту PAPAS, висів лічі-томата за сезон до посадки картоплі здатен знизити популяцію цистних нематод до 97%. Це особливо важливо, оскільки яйця цистних нематод можуть зберігатися у ґрунті десятиліттями.

Зараз науковці намагаються виділити й ідентифікувати природні токсини цієї рослини, щоб надалі створити нові комерційні нематициди. Такий підхід може стати альтернативою дорогим хімічним препаратам, на які фермери нині витрачають до п’ятої частини собівартості вирощування картоплі.

Втім, сама рослина-пастка поки не має комерційної цінності для господарств, тому дослідження зосереджені саме на створенні препаратів на основі її активних речовин.

Читайте також: Американські вчені знищили нематоду на зараженому картопляному полі