Овочі-Ягоди-Сад

Рослини підщеп, отриманих in vitro, придатні не лише для створення маточників

Рослини підщеп, отриманих in vitro, придатні не лише для створення маточників

Рослини сливової підщепи Pixy, отримані у маточнику, закладеному матеріалом in vitro, мали кращі параметри порівняно з підщепами, отриманими у маточнику, закладеному традиційним методом.

Про це свідчать результати дослідів учених.

Єдиний недолік у маточнику на основі in vitro – більша частка підщеп зі шпичаками. Це часто проявляється у відмолоджених рослин, отриманих методом культури тканин.

Через специфічні умови культури in vitro отримуваним там рослинам властива ювенільність. Для рослин підщеп, які використовують для закладання розсадників, ця риса є дуже бажаною, бо свідчить про схильність до утворення дуже великої кількості пагонів (майбутніх підщепних рослин), що означає добру продуктивність маточників.

Рослини підщеп, отримані в культурі тканин, є оздоровленими. У разі закладання молодих товарних насаджень ця риса теж дуже бажана, оскільки ріст і розвиток таких рослин нічим не пригнічується.

Рослини підщеп, отриманих in vitro, придатні не лише для створення маточників. Коли вони підростуть і сягнуть відповідних висоти й діаметра кореневої шийки, їх можна окулірувати вічком культурного сорту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!