Овочі-Ягоди-Сад

Росія збільшила експорт картоплі у першу чергу за рахунок Донбасу

Росія збільшила експорт картоплі у першу чергу за рахунок Донбасу

За словами виконавчого директора Картопляного союзу Олексія Красильникова, з 2014 року експорт картоплі зріс у 5 разів, перш за все за рахунок Донбасу, куди Росія щорічно постачає до 120 тис. тонн. В центральну частину України через Білорусь торік було поставлено близько 250 тис. тонн російської картоплі.


Про це повідомляє «Российская газета».

Росія за 9 місяців цього року експортувала 254,8 тис. тонн картоплі (продовольчої і насіннєвої), що майже на 36% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Основними покупцями російської столової картоплі є Україна, Узбекистан, Грузія, Молдова, Таджикистан. Насіннєва картопля постачаєиться в Азербайджан, Киргизстан, Казахстан, Сербію, Туркменістан, Білорусь.

Імпорт картоплі в Росію хоч і знижується, але перевищує експорт. За 9 місяців 2020 року в Росію було завезено 293,4 тис. тонн (минулого року – 298,3 тис. тонн). При цьому поставлялася картопля переважно у міжсезоння, в березні-червні.

Експерти говорять, що Росії необхідно розвивати потужності зі зберігання картоплі. Поки їх вистачає на зберігання 4,5 млн тонн продукції в рік. У 2020 році, в Росії буде зібрано 7,55 млн тонн картоплі(7,565 млн тонн в минулому році).

Читайте також: В уряді спрогнозували врожай картоплі та овочів