Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Росія подумає про ліміти імпорту яблук та слив

Росія подумає про ліміти імпорту яблук та слив

Російські виробники хочуть, щоб Міністерство сільського господарства запровадило квоти на імпорт яблук та слив. На їхню думку, велика кількість імпортних фруктів означає, що вони отримують нижчі ціни на свою продукцію.

Про це повідомляє Sad24.pl.

ЗМІ в Росії сьогодні повідомляють, що Міністерство сільського господарства Росії розгляне пропозиції щодо введення обмежень на імпорт яблук. Воно буде враховувати безпеку харчових продуктів та стабільність цін. Це станеться через запит асоціації виробників Кубані, яка пропонує встановити сезонні обмеження на імпорт яблук та слив під час збору та продажу місцевими виробниками.

У асоціації стверджують, що переповнення ринку імпортованою продукцією призводить до зниження цін на фрукти в Росії. Вони пропонують встановити квоти на імпорт яблук у вересні-жовтні, коли триває збір врожаю, та у січні-квітні, коли фрукти будуть продаватися з холодильника.

Пропонується обмежити імпорт слив з третьої декади липня до першої декади вересня. Як результат, співвідношення фруктів Росії до імпортних фруктів у ці періоди має бути між 60% та 40%.

«Пропозиції будуть розглянуті у встановленому порядку», –  повідомили у Міністерстві сільського господарства. – Обмеження імпорту вимагає ретельної оцінки впливу цього заходу на продовольчий ринок та фінансово-економічного обґрунтування наслідків». Крім того, слід враховувати необхідність забезпечення продовольчої безпеки та підтримання стабільного рівня цін, зазначив речник. 

За даними Федеральної митної служби, у першому півріччі цього року Російська Федерація імпортувала 611,1 тис. тонн яблук, на 2,6% більше, ніж роком раніше.

Читайте також: Росії прогнозують найнижчий урожай яблук за десятиліття