Овочі-Ягоди-Сад

Регулятори росту зменшують обрізування яблунь уп’ятеро

Регулятори росту зменшують обрізування яблунь уп’ятеро

Яблуні, на яких не виконують жодних операцій, що скорочують ріст, потребують більших витрат праці. Насадження потребують інтенсивнішого літнього обрізування, яке б просвітлило крону і дало сонячним променям доступ до плодів. 

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Казимир Томала, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри садівництва Варшавського університету сільського господарства (Польща).

«У саду, де застосовують такі регулятори росту, обсяг зрізаних довгих пагонів може бути у п’ять разів меншим, ніж на контрольній ділянці», – зазначив дослідник.  

Згідно з дослідженнями, що їх виконували в саду силами Варшавського університету сільського господарства, прогексадіон кальцію, застосований перед початком цвітіння покращує зав’язування плодів і ефективніше гамує ріст пагонів, ніж якщо його вжити наприкінці цвітіння. 

«Якщо метою є лише обмеження сили росту дерев, прогексадіон кальцію слід застосовувати під кінець цвітіння на ціле дерево, а далі 1–2 рази обприскувати ним лише горішню частину крони», – додає вчений.

Казимир Томала зауважив, що застосування прогексадіону кальцію має наслідком здрібніння яблук (у порівнянні з контролем). 

«Однак із позиції споживача незначне зменшення середньої маси яблук можна розглядати, швидше, як перевагу, аніж як ваду», – аргументвав він.

Читайте також: Через недостатнє прорідження значна частка яблук йде на переробку