Овочі-Ягоди-Сад

Регулятори росту в комбінації з мікродобривами підвищують врожайність огірків до 25%

Внесення регуляторів росту рослин разом з мікродобривами дало прибавку врожаю від 10 до 25%, дослідили на кафедрі овочівництва і закритого ґрунту НУБіП України. Там упродовж 2016–2019 рр. проводили дослідження з вивчення 24 регуляторів росту рослин вітчизняного та іноземного походження.

Про це пише журнал «Плантатор».  

У 2018–2019 рр. на кафедрі були виділені кращі регулятори росту для огірків, їх випробовували в однотипних теплицях паралельно в кількох господарствах. Ці регулятори росту вносили одночасно з позакореневим підживленням рослин мікродобривами. Універсальним базовим варіантом була суміш регулятора росту з комплексним добривом Плантофол (20:20:20). Досліджували такі регулятори росту: Івін, Гумат калію, Бурштинова кислота, Кендал, Агростимулін.

Регулятори росту застосовували на гібриді Директор F1.

У варіанті із застосуванням препарату Кендал урожайність огірків була найвищою, на рівні 14 кг/м2. Препарати Івін та Бурштинова кислота також підвищили врожайність на 1,4 та 1,8 кг/м2 порівняно з контролем, який становив 11,2 кг/м2. Решта препаратів поступалися за рівнем врожайності наведеним варіантам, але перевищували контроль на 0,4–0,5 кг/м2.

Коли регулятори росту рослин вносили без мікродобрив, то приріст урожаю був удвічі меншим порівняно з комбінованим використанням регуляторів росту.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!