Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Причиною сріблястості листя томатів можуть бути помилки догляду

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За вирощування рослин під накриттям іноді на поверхні листків з’являються безхлорофільні (сріблясті) фрагменти тканини, які розташовуються мозаїчно, які викликають активність шкідників, вірусні захворювання, погодні умови та помилки в догляді. Причину краще встановити в лабораторії.

Про це пише журнал «Плантатор».

Прояви сріблястості мають особливо непокоїти фермера в разі появи тепличної білокрилки, адже навіть мала популяція цього сисного шкідника може слугувати вектором поширення вірусної хвороби.

Якщо є підстави підозрювати вірусне захворювання томатів, що проявляє себе як сріблястість, варто звернутися до спеціалізованої лабораторії для встановлення діагнозу. Як відомо, ефективних засобів для лікування вірусних хвороб рослин на сьогодні не існує.

Під мікроскопом листя з проявами сріблястості, уражене шкідниками, вірусом чи фізіологічними проявами, має дещо різний вигляд. Якщо листя пошкоджене шкідниками, картинка з-під мікроскопу покаже зелене забарвлення тканини в неушкоджених місцях. На прояви вірусної хвороби вказує деструкція всіх клітин листка на поперечному розтині, а також мозаїчне, хлоротичне забарвлення, спричинене вірусною інфекцією.

Фізіологічним проявам сріблястості листя томатів передують хиби в розвитку клітин у конусі пагона, який є твірною тканиною (апікальною меристемою), що відповідає за ріст стебла в довжину, за появу нових листків і китиць, а також за розрізнення тканин.

Читайте також:Шкідники та підвищена температура подвоюють проблеми рослин

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!